Zakończyła się rekrutacja na jesienne wizyty studenckie

Na jesienne wizy studyjne w ramach Programu Study Tours to Poland zgłosiło się 228 studentów z Białorusi, Mołdawii, Rosji i Ukrainy. Do udziału Komisja zakwalifikowała 90 najbardziej aktywnych i zmotywowanych osób.

Wizyty organizowane będą przez sześć organizacji pozarządowych: Fundację Dobrą Wolę w Krakowie, Fundację Działań Edukacyjnych KReAdukacja w Lublinie, Fundację Instytut Równowagi Społeczno-Ekonomicznej w Gdyni, Fundację Promocji Nauki i Kreatywności w Nowym Sączu, Fundację Edukacji i Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego FERSO w Łodzi oraz Stowarzyszenie Edukacji Społeczno-Zawodowej „Esprit” w Szczecinie.

Studenci spędzą w Polsce 10 dni i będą mieli okazje mi.in. spotkać się z liderami życia publicznego, zapoznać się z kulturą i historią Polski, a poprzez wizyty w redakcjach gazet, rozgłośni radiowych czy telewizyjnych, poznają środowisko mediów. W programie znajdą się również prezentacje organizacji pozarządowych oraz warsztaty umiejętności zgodne ze specyfiką organizacji przygotowującej wizytę.

Zdjęcia z archiwum STP
Copyright © Study Tours To Poland
Projekt: Andrij Fil Realizacja: Rock The Web | Strony WWW