Tadżykistan po raz pierwszy w STP

Po raz pierwszy w programie Study Tours to Poland gościliśmy grupę profesjonalistów z Tadżykistanu. Do Polski na wizytę studyjną zorganizowaną w grudniu 2019 r. przez Fundację Rozwoju Dzieci im. Jana Amosa Komeńskiego przyjechali: Naczelnik Wydziału Nauczania Kierowniczego i Średniego Szczebla Zawodowego Ministerstwa Edukacji i Nauki Tadżykistanu, Kierownik Wydziału Rozwoju i Innowacji Ministerstwa Pracy, Migracji i Zatrudnienia Tadżykistanu, Naczelnik, Wydziału Metodyki, Informacji i Partnerstwa Społecznego Państwowego Centrum Edukacji Dorosłych Tadżykistanu, Kierownik Projektów Socjalnych Caritas Niemiec w Tadżykistanie.

Głównym celem wizyty była analiza różnych rozwiązań organizacyjnych i finansowych Grup Zabawowych. Wykorzystanie modeli wprowadzonych przez samoorganizujących się rodziców a wspomaganych finansowo, organizacyjnie, lokalowo przez miasto, bibliotekę publiczną, żłobki do analizy i wprowadzenia ich w Tadżykistanie.

W ramach programu pobytu w Polsce goście mieli okazję odwiedzić Centrum Aktywności Lokalnej – Paca 40 i Fundację Sto Pociech w Warszawie, w których rodzice prowadzą spotkania Grupy Zabawowej. Odbyło się też spotkanie z pracownikami naukowymi zajmującymi się rozwojem małych dzieci z Wydziału Pedagogiki i Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. W Gdyni odwiedzili Fundację Bomalihu i Centrum Aktywności Rodziny, odbyło się też spotkanie z przedstawicielami władz miasta finansującymi spotkania Grup Zabawowych. Zostało zorganizowane również spotkanie z wychowawczyniami małych dzieci w gminie Cekcyn oraz przedstawicielami Urzędu Gminy. W gminie Luzino odbyło się spotkanie z dyrekcją Biblioteki Publicznej, której podlegają Animatorki Grup Zabawowych i przedstawicielami Urzędu Gminy.

Copyright © Study Tours To Poland
Projekt: Andrij Fil Realizacja: Rock The Web | Strony WWW